Reklama

Reklama

23. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - Stal Rzeszów 1-4 (0-1)

W meczu 23. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 3 czerwca, zespół TKP Elana przegrał ze Stal Rrzeszów 1-4 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

23. kolejka Polska - 2. liga
2020-06-03 17:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: S. Szymon
Toruński Klub Piłkarski Elana
Stal Rzeszów
1
4
DO PRZERWY  0-1
M. Kryszak 61' 
D. Michalik 34',52',62' 
W. Reiman 72' 

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Stal Rrzeszów.

Reklama

Od pierwszych minut drużyna Stal Rrzeszów zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki TKP Elana była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Robertowi Trznadlowi ze Stal Rrzeszów. Była to 22. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stal Rrzeszów w 34. minucie spotkania, gdy Damian Michalik zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stal Rrzeszów.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Stal Rrzeszów, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie Damian Michalik ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

W 55. minucie Lukáš Hrnčiar został zastąpiony przez Bartosza Bonieckiego. W 56. minucie w jedenastce TKP Elana doszło do zmiany. Mariusz Kryszak wszedł za Huberta Kisiela. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Mariusz Kryszak. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 1-3 zdobył hat-tricka w 62. minucie Damian Michalik.

W 64. minucie Kordian Górka został zmieniony przez Jakuba Świecińskiego, co miało wzmocnić zespół TKP Elana. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patryka Plewkę na Wiktora Kłosa. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Dawid Kuchnicki, piłkarz TKP Elana.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stal Rrzeszów w 72. minucie spotkania, gdy Wojciech Reiman strzelił z rzutu karnego czwartego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

1
4
TKP Elana
Stal Rzeszów
Kuchnicki
Bierzało
Górka
Onsorge
Hrnčiar
Kisiel
Kołodziej
Kościelniak
Stryjewski
Kozłowski
Marcin
Kaczorowski
Głowacki
Góra
Kostkowski
Kotwica
Trznadel
Michalik
3
Plewka
Reiman
Szeliga
Pieczara
SKŁADY
TKP Elana
Stal Rzeszów
71′ Dawid Kuchnicki
Wiktor Kaczorowski
Michał Bierzało
Piotr Głowacki
Kordian Górka
Lukasz Góra
Wojciech Onsorge
Damian Kostkowski
Lukáš Hrnčiar
Marcel Kotwica
Hubert Kisiel
Robert Trznadel22′
Krzysztof Kołodziej
Damian Michalik  34′, 52′, 62′
Dominik Kościelniak
Patryk Plewka
Mateusz Stryjewski
Wojciech Reiman  72′ (k.)
Filip Kozłowski
Sławomir Szeliga
Matúš Marcin
Krystian Pieczara

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka TKP Elana rozegra kolejny mecz w Legionowie. Jej przeciwnikiem będzie KS Legionovia. Natomiast w niedzielę Widzew Łódź zagra z drużyną Stal Rrzeszów na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje