23. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - RKS Garbarnia Kraków 2-2 (1-1)

3 czerwca na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbył się pojedynek 23. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Lecha Poznań II i Garbarni. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

K. Szewczyk 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Garbarni.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Tomasz Kołbon, zawodnik Garbarni.

Nieoczekiwanie piłkarze Garbarni nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Bartlomiej Mruk.

W 22. minucie kartkę dostał Donatas Nakrošius z Garbarni.

Zawodnicy Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Juliusz Letniowski.

Między 25. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lecha Poznań II przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie Filip Szymczak dał prowadzenie swojej drużynie.

W 61. minucie w zespole Lecha Poznań II doszło do zmiany. Jakub Karbownik wszedł za Michała Skórasia. W 67. minucie Michal Feliks został zastąpiony przez Błażeja Radwanka. Między 67. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy ”Kolejorza II”: Ołeksandr Jacenko, Arkadiusz Kaczmarek, Juliusz Letniowski, na ich miejsce weszli: Paweł Tupaj, Tomasz Kaczmarek, Bartosz Bartkowiak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karola Kostrubały, Tomasza Kołbona zajęli: Patryk Serafin, Rafał Surmiak.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Krzysztof Szewczyk.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Tomasz Kaczmarek z jedenastki gospodarzy. Była to 85. minuta pojedynku. W 88. minucie w zespole Garbarni doszło do zmiany. Mateusz Wyjadłowski wszedł za Krzysztofa Szewczyka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Tomasz Kołbon8′
 22′ (k.) Juliusz Letniowski
Karol Kostrubała
25′ Michał Skóraś
Jakub Kowalski
35′ Łukasz Szramowski
Kamil Kuczak
35′ Arkadiusz Kaczmarek
Michal Feliks
 60′ Filip Szymczak
Grzegorz Marszalik
Oleksandr Yatsenko
Krzysztof Szewczyk  80′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Garbarni przyznał dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Lecha Poznań II będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce. Natomiast w niedzielę Górnik Polkowice zagra z drużyną Garbarni na jej terenie.