23. kolejka 2. ligi: Górnik Polkowice - KS Legionovia 1-2 (0-1)

W spotkaniu 23. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 3 czerwca, drużyna Górnika Polkowice przegrała z Legionovią 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie Górnik.

O. Koprowski 82'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcin Kluska wywołał eksplozję radości wśród kibiców Legionovii, zdobywając bramkę w 42. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Legionovii.

Na drugą połowę drużyna Górnika Polkowice wyszła w zmienionym składzie, za Kornela Ciupkę wszedł Kajetan Szmyt. W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Patrykowi Koziarze z zespołu gości.

W 63. minucie w jedenastce Górnika Polkowice doszło do zmiany. Matthew Baszak wszedł za Piotra Azikiewicza. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Michała Bajdura, piłkarza gości. W 68. minucie Michał Bajdur zastąpił Andrzeja Trubehę.

W 69. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Legionovii Rafał Zembrowski. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Legionovii doszło do zmiany. Sebastian Weremko wszedł za Karola Podlińskiego.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 82. minucie wynik ustalił Oskar Koprowski.

W 83. minucie Mateusz Magdziak został zmieniony przez Jędrzeja Króla, co miało wzmocnić zespół Górnika Polkowice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcina Kluskę na Konrada Zaklikę. W samej końcówce pojedynku kartką został ukarany Sebastian Weremko, piłkarz Legionovii. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Damian Podleśny
23′ Piotr Azikiewicz
Marcin Kluska  42′
40′ Kornel Ciupka
Patryk Koziara60′
Mariusz Szuszkiewicz
Karol Podliński

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Już w najbliższą sobotę zespół Legionovii zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Toruński Klub Piłkarski Elana. Natomiast w niedzielę RKS Garbarnia Kraków będzie gościć jedenastkę Górnika Polkowice.