21. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - Stal Rzeszów 2-1 (0-1)

29 lutego na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbył się pojedynek 21. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Lecha Poznań II i Stal Rrzeszów. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań II 2-1.

K. Pieczara 11'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Stal Rrzeszów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Stal Rrzeszów nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Pieczara.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Stal Rrzeszów: Grzegorzowi Goncerzowi w 16. minucie i Damianowi Kostkowskiemu w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stal Rrzeszów.

Drugą połowę drużyna Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bartosza Bartkowiaka wszedł Hubert Sobol.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lecha Poznań II w końcu przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-1 kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył Hubert Sobol.

Między 55. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie Grzegorz Goncerz został zmieniony przez Marcela Kotwicę. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wojciecha Reimana ze Stal Rrzeszów, a w 83. minucie Grzegorza Wojtkowiaka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lecha Poznań II w 87. minucie spotkania, gdy Filip Szymczak strzelił z karnego drugiego gola. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Piotra Głowackiego, zawodnika gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Piotr Głowacki90′
55′ Jakub Niewiadomski
Damian Kostkowski45′
Karol Smajdor
Radosław Sylwestrzak
83′ Grzegorz Wojtkowiak
Robert Trznadel
Bartosz Bartkowiak
Damian Michalik
57′ Eryk Kryg
Grzegorz Goncerz16′
 87′ (k.) Filip Szymczak
Krystian Pieczara  11′ 68′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Stal Rrzeszów pokazał pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Stal Rrzeszów w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

7 marca drużyna Lecha Poznań II zawalczy o kolejne punkty w Legionowie. Jej rywalem będzie KS Legionovia. Tego samego dnia Górnik Polkowice zagra z zespołem Stal Rrzeszów na jego terenie.