21. kolejka 2. ligi: GKS Katowice - Błękitni Stargard 2-2 (2-2)

29 lutego na Stadionie ul. Bukowa odbyło się spotkanie 21. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i KS-u Błekitniego. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

M. Gawron 33'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Michal Cywiński.

Piłkarze GKS-u Katowice (”GieKSa”) odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Błąd.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 33. minucie Marcin Gawron dał prowadzenie swojej drużynie.

W 37. minucie za Szymona Kiebzaka wszedł Łukasz Wroński.

Piłkarze ”GieKSy” otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 39. minucie wynik ustalił Arkadiusz Woźniak. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Od 60 minuty boisko opuścili zawodnicy KS-u Błekitniego: Paweł Łysiak, Michal Cywiński, Krystian Sanocki, na ich miejsce weszli: Dawid Polkowski, Pawel Bednarski, Aleksander Theus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcina Urynowicza, Zbigniewa Wojciechowskiego zajęli: Piotr Kurbiel, Kamil Bętkowski. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KS Błekitni: Wojciechowi Fadeckiemu w 79. i Marcinowi Gawronowi w 89. minucie.

Bartosz Sitkowski
 26′ Adrian Błąd
Paweł Łysiak
 39′ Arkadiusz Woźniak
Krystian Sanocki

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom KS-u Błekitniego pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół KS-u Błekitniego będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Stal Stalowa Wola. Tego samego dnia Olimpia Elbląg będzie gościć drużynę GKS-u Katowice.