21. kolejka 2. ligi: CWKS Resovia - WKS Gryf Wejherowo 6-0 (3-0)

W meczu 21. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 29 lutego, drużyna Resovii wysoko wygrała z WKS-em Gryf 6-0 (3-0). Starcie odbyło się na Stadionie Resovia w Rzeszowie.

K. Twardowski 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka WKS-u Gryf plącze się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół Resovii zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut drużyna WKS-u Gryf zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Resovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Daniel Swiderski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Resovii, zdobywając bramkę w 20. minucie spotkania. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Kamil Kankowski z zespołu gości. Była to 29. minuta pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Resovii, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie trafił Rafał Mikulec.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-0 podwyższył Szymon Kaliniec.

W 57. minucie Tomasz Kolus został zmieniony przez Nikodema Srokę. W 58. minucie w zespole Resovii doszło do zmiany. Adrian Dziubiński wszedł za Maksymiliana Hebla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Resovii w 58. minucie spotkania, gdy Daniel Swiderski zdobył czwartą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Resovii w 62. minucie spotkania, gdy Sebastian Zalepa strzelił piątego gola. Między 63. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Resovii: Kamil Radulj, Serhij Krykun, Daniel Swiderski, na ich miejsce weszli: Grzegorz Płatek, Radoslaw Adamski, Karol Twardowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Goerkego, Karola Baranowskiego zajęli: Bartosz Gesior, Jakub Pek.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Resovii w 83. minucie spotkania, gdy Karol Twardowski zdobył szóstą bramkę. W 85. minucie w drużynie WKS-u Gryf doszło do zmiany. Jakub Godlewski wszedł za Oskara Sikorskiego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-0.

Mateusz Goerke
 32′ Rafał Mikulec
Kamil Kankowski29′
 62′ Sebastian Zalepa
Damian Lisiecki
Maksymilian Hebel
Mariusz Sławek
 45′ Szymon Kaliniec
Oskar Sikorski
 20′, 58′ Daniel Świderski
Szymon Nowicki

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom WKS-u Gryf przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

7 marca drużyna Resovii będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Bytowie. Jej rywalem będzie MKS Bytovia. Natomiast 8 marca Znicz Pruszków zagra z jedenastką WKS-u Gryf na jej terenie.