20. kolejka 2. ligi: Pogoń Siedlce - KS Legionovia 1-2 (0-1)

W pojedynku 20. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Pogoń Siedlce przegrała z Legionovią 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadion ROSRRiT.

E. Więdłocha 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Pogoń Siedlce wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Bartosz Wiktoruk został zastąpiony przez Artura Balickiego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danielowi Pietraszkiewiczowi z Legionovii. Była to 24. minuta spotkania.

Tymczasem to zawodnicy Legionovii otworzyli wynik. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Pietraszkiewicz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Legionovii.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Bartoszowi Brodzińskiemu z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Legionovii w 71. minucie spotkania, gdy Eryk Wiedlocha zdobył drugą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Legionovia: Luce Janković w 77. i Pawłowi Błesznowskiemu w 82. minucie. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Adam Mójta.

Jedenastce Pogoń Siedlce zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Legionovii.

Jakub Stefaniak
48′ Bartosz Brodziński
Mateusz Małek
Marcin Kozłowski
Piotr Maślanka
Sebastian Krawczyk
Jonatan Straus
 82′ (k.) Adam Mójta