2. liga: CWKS Resovia - Stal Rzeszów 0-0 rzuty karne 7-6

31 lipca na Stadionie Resovia w Rzeszowie odbył się pojedynek rozgrywek polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Resovii a Stal Rrzeszów. Mecz zakończył się zwycięstwem Stal Rrzeszów, który zdobyła 2. ligi wygrywając serię rzutów karnych 7-6.

PO DOGRYWCE, KARNE 7⁃6

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka Resovii wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Stal Rrzeszów zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Resovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie Damian Michalik został zastąpiony przez Dariusza Jareckiego. W 62. minucie Patryk Plewka został zmieniony przez Wiktora Kłosa, a za Grzegorza Goncerza wszedł na boisko Krystian Pieczara, co miało wzmocnić zespół Stal Rrzeszów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Swiderskiego na Karola Twardowskiego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Konradowi Domoniowi z Resovii. Była to 84. minuta pojedynku.

Pląskowski
120′ Marcel Zapytowski
Wiktor Kaczorowski
84′ Konrad Domoń
Artur Pląskowski

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Stal Rrzeszów: Piotrowi Głowackiemu w 92. i Dariuszowi Jareckiemu w 104. minucie. W 94. minucie w jedenastce Resovii doszło do zmiany. Adrian Dziubiński wszedł za Maksymiliana Hebla.

W szóstej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie Stal Rrzeszów doszło do zmiany. Błażej Szczepanek wszedł za Artura Pląskowskiego. W doliczonej ósmej minucie dogrywki arbiter ukarał kartką Marcela Zapytowskiego, zawodnika gospodarzy.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się jedenastka gospodarzy. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 7-6.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Resovii dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech graczy.