2. kolejka 2. ligi: WKS Gryf Wejherowo - GKS Katowice 0-2 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół WKS-u Gryf przegrał z GKS-em Katowice 0-2 (0-1).

2. kolejka Polska - 2. liga
2019-08-03 17:00 | Stadion: Stadion WKS Gryf Wejherowo | Arbiter: P. Gryckiewicz
WKS Gryf Wejherowo
GKS Katowice
0
2
A. Jędrych 45'
A. Błąd 64'

Od pierwszych minut drużyna GKS-u Katowice (”GieKSa”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki WKS-u Gryf była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 32. minucie za Szymona Nowickiego wszedł Filip Szewczyk.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom GieKSa: Łukaszowi Wrońskiemu w 41. i Kacprowi Michalskiemu w 44. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Gieksy” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Jędrych.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS-u Katowice.

W 46. minucie Tomasz Kolus został zmieniony przez Pawła Czychowskiego, co miało wzmocnić drużynę WKS-u Gryf. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Szymona Kiebzaka na Arkadiusza Woźniaka w 59. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Katowice w 64. minucie spotkania, gdy Adrian Błąd zdobył drugą bramkę. Między 65. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze GKS-u Katowice: Adrian Błąd, Łukasz Wroński, Daniel Rumin, na ich miejsce weszli: Marcin Urynowicz, Mateusz Kompanicki, Zbigniew Wojciechowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Macieja Prusinowskiego, Maksymiliana Hebla zajęli: Marcin Burkhardt, Mariusz Sławek.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Macieja Stefanowicza z GKS-u Katowice, a w 85. minucie Oskara Koprowskiego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Arkadiusz Jędrych  45′
85′ Oskar Koprowski