2. kolejka 2. ligi: Olimpia Grudziądz - MKS Chojniczanka Chojnice 1-3 (0-1)

5 września na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbyło się spotkanie 2. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Olimpii i Chojniczanki. Mecz zakończył się zwycięstwem Chojniczanki 3-1.

2. kolejka Polska - 2. liga
2020-09-05 16:30 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Arbiter: M. Jenda
S. Emche 90'

Od pierwszych minut drużyna Chojniczanki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Olimpii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Olimpii David Andronic.

W 29. minucie za Huberta Micha wszedł Grzegorz Gulczyński. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał David Andronic z Olimpii. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chojniczanki.

Drugą połowę drużyna Olimpii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Oskara Kalenika wszedł Kacper Janiak.

Trzeba było trochę poczekać, aby Szymon Skrzypczak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chojniczanki, strzelając kolejnego gola w 51. minucie spotkania. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Szymonowi Skrzypczakowi, piłkarzowi Chojniczanki.

W 62. minucie Mikołaj Gabor został zmieniony przez José Embaló, co miało wzmocnić jedenastkę Olimpii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Mikołajczaka na Pawła Czajkowskiego w 66. minucie oraz Mateusza Klichowicza na Michała Grobelnego w tej samej minucie.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Janczukowicz.

W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy Chojniczanki: Szymon Emche, Artur Pląskowski, a na ich miejsce weszli Serhiy Napolov, Szymon Skrzypczak.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Chojniczanki, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 w doliczonym czasie gry zdobył Szymon Emche.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Maciej Kona z zespołu gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Jan Mudra
28′ (samob.) 37′ David Andronic
Krystian Wachowiak
Mikołaj Gabor
Mateusz Klichowicz
Michał Graczyk
Maciej Kona90′
 82′ Piotr Janczukowicz