2. kolejka 2. ligi: MKS Bytovia - Widzew Łódź 2-1 (1-0)

W starciu 2. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 3 sierpnia, jedenastka MKS-u Bytovia wygrała z Widzewem 2-1 (1-0).

P. Kita 52'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom MKS Bytovia: Przemysławowi Lechowi w 5. i Kacprowi Kawuli w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MKS-u Bytovia w 45. minucie spotkania, gdy Karol Czubak zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MKS-u Bytovia.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Widzewa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Przemysław Kita wyrównał wynik meczu.

W 53. minucie Łukasz Wasiak został zmieniony przez Adriana Bielawskiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom MKS Bytovia: Adrianowi Liberackiemu w 55. i Krzysztofowi Bąkowi w 64. minucie.

Niedługo później Norbert Holtyn wywołał eksplozję radości wśród kibiców MKS-u Bytovia, strzelając kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Od 74 minuty boisko opuścili piłkarze MKS-u Bytovia: Adrian Kwiatkowski, Karol Czubak, Norbert Holtyn, na ich miejsce weszli: Patryk Wolski, Piotr Giel, Jakub Janik. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Łukasza Turzynieckiego, Michaela Ameyawa zajęli: Łukasz Kosakiewicz, Konrad Gutowski.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Tanżynę z Widzewa, a w 81. minucie Karola Czubaka z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Patryk Wolański
64′ Krzysztof Bąk
Marcel Pięczek
Santos Luiz Carlos Deleu
Sebastian Rudol
28′ Kacper Kawula
Daniel Tanżyna75′
55′ Adrian Liberacki
Łukasz Turzyniecki
Daniel Feruga
Michael Ameyaw
 70′ Norbert Holtyn
Daniel Mąka
5′ Przemysław Lech
Bartłomiej Poczobut
Łukasz Wasiak
Adam Radwański
 45′ 81′ Karol Czubak
Przemysław Kita  52′
Adrian Kwiatkowski
Marcin Robak

Sędzia wręczył pięć żółtych kartek zawodnikom MKS-u Bytovia, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Widzewa rozegra kolejny mecz w Warszawie. Jego rywalem będzie Błękitni Stargard. Natomiast 10 sierpnia GKS Katowice będzie gościć drużynę MKS-u Bytovia.