2. kolejka 2. ligi: Lech Poznań II - Hutnik Kraków 6-3 (3-1)

W pojedynku 2. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 5 września, drużyna Lecha Poznań II wygrała z Hutnikiem Kraków 6-3 (3-1). Mecz odbył się na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach.

K.Świątek 60'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Jan Sykora.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Lecha Poznań II (”Kolejorz II”), strzelając kolejnego gola. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Szramowski. W 35. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Piotr Stawarczyk.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hutnik Kraków: Abdallahowi Hafezowi w 40. i Łukaszowi Kędziorze w 42. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Jan Sykora po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1.

W 45. minucie żółtą kartkę obejrzał Piotr Stawarczyk z zespołu gości.

Niedługo później Mateusz Ozimek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hutnika Kraków, strzelając kolejnego gola w 54. minucie starcia.

Zawodnicy Lecha Poznań II szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie wynik na 4-2 podwyższył Michał Skóraś.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie kontaktową bramkę dla zawodników gości zdobył Krzysztof Świątek.

W 64. minucie Bartosz Tetych został zmieniony przez Sebastiana Olszewskiego. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie Hutnika Kraków za Kamila Sobali wszedł Szymon Hajduk, a w zespole ”Kolejorza II” Damian Kołtański zmienił Eryka Kryga. Między 67. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 79. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Hutnika Kraków Piotr Stawarczyk. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Jan Sykora, piłkarz gospodarzy.

W 82. minucie Patryk Kieliś został zmieniony przez Adriana Wójcika, a za Mateusza Ozimka wszedł na boisko Patryk Matysek, co miało wzmocnić zespół Hutnika Kraków. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Łukasza Szramowskiego na Jakuba Białczyka oraz Jakuba Karbownika na Jana Sykorę.

W 87. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michał Skóraś z Lecha Poznań II. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Abdallah Hafez osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 40. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 6-3.

Łukasz Kędziora42′
67′ Thomas Rogne
Piotr Stawarczyk  35′ (k.) 79′ (samob.) 45′
Karol Smajdor
Bartosz Tetych
Karlo Muhar
Miłosz Drąg
 55′, 87′ Michał Skóraś
Abdallah Ahmed Hafez40′ 90′
 3′, 44′ 81′ Jan Sykora
Patryk Kieliś76′
 11′ Łukasz Szramowski
Mateusz Ozimek  54′
Damian Kołtański
Krzysztof Świątek  60′
Hubert Sobol
Kamil Sobala

Piłkarze Hutnika Kraków dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Hutnika Kraków w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

13 września drużyna Hutnika Kraków rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Górnik Polkowice. Tego samego dnia GKS Katowice będzie gościć drużynę ”Kolejorza II”.