2. kolejka 2. ligi: KS SKRA Częstochowa - KKS 1925 Kalisz 1-0 (0-0)

W spotkaniu 2. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 5 września, zespół SKRA Częstochowa zwyciężył z KKS-em Kalisz 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie ul. Loretańska.

K. Wojtyra 59'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut zespół KKS-u Kalisz zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki SKRA Częstochowa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kamila Wojtyrę ze SKRA Częstochowa, a w 45. minucie Marcina Radzewicza z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Kamil Wojtyra dla drużyny SKRA Częstochowa. Bramka padła w tej samej minucie. W 66. minucie Mateusz Majewski zastąpił Bartłomieja Maćczaka.

Od 66 minuty boisko opuścili zawodnicy KKS-u Kalisz: Fabian Hiszpański, Marcin Radzewicz, Daniel Kamiński, Robert Tunkiewicz, na ich miejsce weszli: Michał Borecki, Mateusz Mączyński, Jakub Chojnowski, Filip Szewczyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucjana Zielińskiego, Piotra Noconia zajęli: Maciej Kazimierowicz, Jakub Sinior. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Mateusz Gawlik z zespołu gości. Była to 71. minuta meczu.

Robert Tunkiewicz
 59′ 21′ Kamil Wojtyra
Mateusz Majewski

Piłkarze SKRA Częstochowa dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna KKS-u Kalisz w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy piątek zespół SKRA Częstochowa zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Wigry Suwałki. Natomiast 12 września RKS Garbarnia Kraków zagra z drużyną KKS-u Kalisz na jej terenie.