19. kolejka 2. ligi: Widzew Łódź - MKS Bytovia 4-0 (1-0)

24 listopada na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi odbyło się spotkanie 19. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Widzewa i MKS-u Bytovia. Mecz zakończył się zwycięstwem Widzewa 4-0.

R. Wolsztyński 82',90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Widzewa w trzeciej minucie spotkania, gdy Mateusz Możdżeń strzelił pierwszego gola.

Między 20. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Widzewa.

W 55. minucie Adrian Kwiatkowski został zastąpiony przez Norberta Holtyna. W 61. minucie w jedenastce MKS-u Bytovia doszło do zmiany. Mateusz Szela wszedł za Patryka Wolskiego.

Zespół MKS-u Bytovia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie celnym strzałem popisał się Marcin Robak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom MKS Bytovia: Kacprowi Kawuli w 64. i Mateuszowi Szeli w 65. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rafał Wolsztyński wywołał eksplozję radości wśród kibiców Widzewa, strzelając kolejnego gola w 82. minucie pojedynku.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rafał Wolsztyński z Widzewa. Minutę później w jedenastce Widzewa doszło do zmiany. Kamil Piskorski wszedł za Mateusza Możdżenia.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Michał Rutkowski
20′ Konrad Gutowski
Daniel Feruga43′
 3′ 43′ Mateusz Możdżeń
Przemysław Lech25′
Bartłomiej Poczobut
Patryk Wolski
30′ Adam Radwański
Karol Czubak
Przemysław Kita
Piotr Giel
 61′ Marcin Robak
Adrian Kwiatkowski

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Widzewa, a piłkarzom gości pokazał pięć.

Zespół Widzewa w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Widzewa będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Przedmieściu Szczecińskim. Jego rywalem będzie Błękitni Stargard. Natomiast 1 grudnia GKS Katowice zagra z jedenastką MKS-u Bytovia na jej terenie.