19. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - Błękitni Stargard 3-2 (1-0)

W meczu 19. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 23 listopada, drużyna TKP Elana zwyciężyła z KS-em Błekitnim 3-2 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

19. kolejka Polska - 2. liga
2019-11-23 13:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: A. Różycki
H. Sadowski 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka TKP Elana wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy pokazała swoją wyższość. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Sokół.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Bartoszowi Sitkowskiemu z KS-u Błekitniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki TKP Elana.

Drugą połowę drużyna KS-u Błekitniego rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bartosza Sitkowskiego wszedł Oskar Nowak.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół TKP Elana, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie wynik na 2-0 podwyższył Dominik Kościelniak.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Hubertowi Sadowskiemu, piłkarzowi KS-u Błekitniego. W tej samej minucie Filip Karmański został zmieniony przez Patryka Paczuka. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Krzysztofa Kołodzieja z TKP Elana, a w 63. minucie Michala Cywińskiego z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w jedenastce KS-u Błekitniego doszło do zmiany. Mateusz Bochnak wszedł za Wojciecha Fadeckiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 66. minucie bramkę kontaktową zdobył Piotr Kurbiel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 67. minucie arbiter przyznał kartkę Jakubowi Knutowi z drużyny gospodarzy.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ drużyna KS-u Błekitniego doprowadziła do remisu. Gola strzelił Hubert Sadowski. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Piotr Kurbiel, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie wynik ustalił Bartosz Boniecki.

W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę otrzymał Hubert Krawczun z KS-u Błekitniego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

TKP Elana
67′ Jakub Knut
Michal Cywiński63′
62′ Krzysztof Kołodziej
Wojciech Fadecki
 48′ Dominik Kościelniak
Filip Karmański
Bartosz Machaj
Paweł Łysiak
 2′ Dominik Sokół
Krystian Sanocki
Filip Kozłowski
Piotr Kurbiel  66′ 82′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom TKP Elana, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół KS-u Błekitniego w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

30 listopada jedenastka KS-u Błekitniego rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Widzew Łódź. Tego samego dnia Olimpia Elbląg będzie gościć zespół TKP Elana.