19. kolejka 2. ligi: KS Legionovia - Stal Rzeszów 0-3 (0-3)

W pojedynku 19. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 23 listopada, zespół Legionovii przegrał ze Stal Rrzeszów 0-3 (0-3). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie.

19. kolejka Polska - 2. liga
2019-11-23 13:00 | Stadion: Stadion Miejski w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza | Arbiter: M. Szczerbowicz
B. Cyfert 40'

Jedenastka Legionovii przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Stal Rrzeszów wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stal Rrzeszów w 16. minucie spotkania, gdy Wojciech Reiman strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Stal Rrzeszów, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie Wojciech Reiman ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Niedługo później Błażej Cyfert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stal Rrzeszów, strzelając kolejnego gola w 40. minucie spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

W 50. minucie Sławomir Szeliga został zmieniony przez Michała Nawrota. Między 65. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Legionovii: Kacper Bedzieszak, Konrad Zaklika, Adam Imiela, na ich miejsce weszli: Bartosz Golaszewski, Ensar Hajrović, Arkadiusz Gajewski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dariusza Jareckiego, Grzegorza Goncerza, Błażeja Szczepanka zajęli: Dominik Chromiński, Artur Pląskowski, Sebastian Pociecha.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Błażeja Szczepanka ze Stal Rrzeszów, a w 87. minucie Bartosza Waleńcika z drużyny przeciwnej.

Damian Kostkowski
87′ Bartosz Waleńcik