19. kolejka 2. ligi: Górnik Polkowice - Olimpia Elbląg 1-1 (1-1)

23 listopada na Stadionie Górnik odbył się mecz 19. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Polkowice i Olimpii Elbląg. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

T. Lewandowski 44'

Drużyna Olimpii Elbląg bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Górnika Polkowice i jedną drużynie przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Górnika Polkowice nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Michał Bednarski. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Klaudiuszowi Krasie z Olimpii Elbląg.

Niedługo później Tomasz Lewandowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Elbląg, zdobywając bramkę w 44. minucie starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 71. minucie Przemysław Brychlik zastąpił Brunona Żołądzia. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na dwie minuty przed zakończeniem meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kamilowi Wacławczykowi i Damainowi Szuprytowskiemu.

Michał Balewski
20′ Karol Fryzowicz
Tomasz Lewandowski  44′
Maciej Kowalski-Haberek
Tomasz Sedlewski
25′ Mateusz Magdziak
Kamil Wenger
Filip Baranowski
Cezary Demianiuk
27′ Rafał Karmelita
Dawid Jabłoński
Patryk Mucha
Klaudiusz Krasa35′
9′ Dominik Radziemski
Michał Kuczałek
88′ Kamil Wacławczyk
Damain Szuprytowski88′
 29′ (k.) Michał Bednarski
Przemysław Brychlik

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Górnika Polkowice w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Olimpii Elbląg w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

30 listopada drużyna Olimpii Elbląg zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Toruński Klub Piłkarski Elana. Tego samego dnia Górnik Łęczna będzie gościć jedenastkę Górnika Polkowice.