19. kolejka 2. ligi: GKS Katowice - WKS Gryf Wejherowo 4-0 (2-0)

23 listopada na Stadionie ul. Bukowa odbył się pojedynek 19. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i WKS-u Gryf. Starcie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Katowice 4-0.

P. Szwedzik 81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka WKS-u Gryf plącze się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół GKS-u Katowice (”GieKSa”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Katowice w drugiej minucie spotkania, gdy Dawid Rogalski zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W szóstej minucie arbiter pokazał kartkę Mateuszowi Goerkemu, piłkarzowi gości.

Prawie natychmiast Szymon Kiebzak wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Gieksy”, strzelając kolejnego gola w siódmej minucie meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Tomasz Kolus z zespołu gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Dawidowi Rogalskiemu z GKS-u Katowice. Była to 52. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Katowice w 60. minucie spotkania, gdy Grzegorz Rogala zdobył trzecią bramkę. W 64. minucie Paweł Czychowski został zmieniony przez Karola Baranowskiego.

Między 68. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy WKS-u Gryf: Mateusz Majewski, Bartosz Gesior, Mateusz Goerke, na ich miejsce weszli: Mikolaj Gabor, Marcin Burkhardt, Mariusz Sławek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Łukasza Wrońskiego, Dawida Rogalskiego zajęli: Kacper Tabiś, Patryk Szwedzik.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Katowice w 81. minucie spotkania, gdy Patryk Szwedzik strzelił czwartego gola. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze GKS-u Katowice: Zbigniew Wojciechowski, Patryk Grychtolik, a na ich miejsce weszli Kacper Michalski, Maciej Stefanowicz.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Bartosz Gęsior
 60′ Grzegorz Rogala
Maksymilian Hebel
Adrian Błąd
Tomasz Kolus16′
Michał Gałecki
Oskar Sikorski
 7′ Szymon Kiebzak
Filip Szewczyk
Maciej Stefanowicz
Paweł Czychowski
Łukasz Wroński
Mateusz Majewski
 2′ 52′ Dawid Rogalski
Szymon Nowicki

Zawodnicy ”Gieksy” obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

1 grudnia drużyna WKS-u Gryf rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Stal Stalowa Wola. Tego samego dnia MKS Bytovia będzie przeciwnikiem zespołu ”Gieksy” w meczu, który odbędzie się w Bytowie.