19. kolejka 2. ligi: CWKS Resovia - Pogoń Siedlce 0-1 (0-0)

W spotkaniu 19. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 23 listopada, zespół Resovii przegrał z Pogoń Siedlce 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Resovia w Rzeszowie.

M. Firlej 76'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Pogoń Siedlce wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Pogoń Siedlce zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Resovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Kamilowi Raduljowi z zespołu gospodarzy.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kamil Radulj z zespołu Resovii i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 27. minucie. W 43. minucie żółtą kartkę dostał Damian Mosiejko, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Resovii wyszła w zmienionym składzie, za Szymona Fereta wszedł Szymon Hajduk. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pogoń Siedlce: Ai Diouf w 57. i Bartłomiejowi Olszewskiemu w 60. minucie.

W 63. minucie w zespole Resovii doszło do zmiany. Daniel Swiderski wszedł za Grzegorza Płatka. W tej samej minucie Dominik Barciak został zastąpiony przez Kacpra Skibickiego. W 64. minucie Marcin I został zmieniony przez Macieja Firleja, a za Damiana Mosiejkę wszedł na boisko Kamil Walkow, co miało wzmocnić drużynę Pogoń Siedlce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Geńca na Mateusza Kantora oraz Adriana Dziubińskiego na Karola Twardowskiego.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Krawczyka, zawodnika Pogoń Siedlce.

Jedynego gola meczu strzelił Maciej Firlej dla zespołu Pogoń Siedlce. Bramka padła w tej samej minucie. Bartłomiej Olszewski z Pogoń Siedlce na 10 minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 60. minucie.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Konrada Domonia z Resovii, a w 86. minucie Kamila Walkowa z drużyny przeciwnej.

Rafał Misztal
84′ Konrad Domoń
Grzegorz Płatek
27′ 38′ Kamil Radulj
Damian Mosiejko43′
Adrian Dziubiński
Bartłomiej Olszewski60′ 80′
Szymon Feret
Bartosz Wiktoruk

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Pogoń Siedlce pokazał pięć żółtych i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Pogoń Siedlce w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

1 grudnia drużyna Resovii rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Znicz Pruszków. Tego samego dnia KS Legionovia zagra z zespołem Pogoń Siedlce na jego terenie.