18. kolejka 2. ligi: Znicz Pruszków - GKS Katowice 2-1 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 17 listopada, jedenastka Znicza wygrała z GKS-em Katowice 2-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Znicza (MZOS) w Pruszkowie.

A. Błąd 90'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter pokazał kartkę Maciejowi Machalskiemu z Znicza.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Marcina Rackiewicza, piłkarza Znicza.

Dopiero w drugiej połowie Paweł Moskwik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Znicza, zdobywając bramkę w 53. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 61. minucie kartką został ukarany Karol Noiszewski, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Znicza w 69. minucie spotkania, gdy Arkadiusz Pyrka strzelił drugiego gola. W 70. minucie Dawid Rogalski zastąpił Marcina Urynowicza.

Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Znicza: Paweł Tarnowski, Arkadiusz Pyrka, Dariusz Zjawiński, na ich miejsce weszli: Michał Suchanek, Michał Wrześniewski, Kacper Falkowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michała Gałeckiego, Łukasza Wrońskiego, Kacpra Michalskiego zajęli: Mateusz Kompanicki, Kacper Tabiś, Zbigniew Wojciechowski. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriana Rybaka ze Znicza, a w 83. minucie Radka Dejmka z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Adrian Błąd.

Zespołowi GKS-u Katowice zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Znicza.

Radek Dejmek83′
50′ Marcin Rackiewicz
Arkadiusz Jędrych
71′ Adrian Rybak
Kacper Michalski
Martin Baran
Grzegorz Rogala
14′ Maciej Machalski
Adrian Błąd  90′
 53′ Paweł Moskwik
Michał Gałecki
61′ Karol Noiszewski
Maciej Stefanowicz
 69′ Arkadiusz Pyrka
Arkadiusz Woźniak
Paweł Tarnowski
Łukasz Wroński
Dariusz Zjawiński
Dawid Rogalski

Zawodnicy Znicza obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka GKS-u Katowice w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Znicza zawalczy o kolejne punkty w Boguchwale. Jej rywalem będzie Stal Stalowa Wola. Tego samego dnia WKS Gryf Wejherowo zagra z drużyną GKS-u Katowice na jej terenie.