18. kolejka 2. ligi: Widzew Łódź - WKS Gryf Wejherowo 4-0 (1-0)

15 listopada na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi odbył się mecz 18. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Widzewa i WKS-u Gryf. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Widzewa 4-0.

18. kolejka Polska - 2. liga
2019-11-15 19:10 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Arbiter: K. Gasiorowski
P. Kita 82'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 18. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom WKS-u Gryf i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Widzewa w 45. minucie spotkania, gdy Marcin Robak strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Widzewa.

Na drugą połowę zespół Widzewa wyszedł w zmienionym składzie, za Michaela Ameyawa wszedł Konrad Gutowski. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Oskarowi Sikorskiemu z jedenastki gości.

Zespół WKS-u Gryf ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Tanżyna.

Niedługo później Rafał Wolsztyński wywołał eksplozję radości wśród kibiców Widzewa, strzelając kolejnego gola w 60. minucie spotkania. W 67. minucie Mateusz Goerke został zmieniony przez Marcina Burkhardta.

Między 67. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Widzewa: Mateusz Możdżeń, Rafał Wolsztyński, Kornel Kordas, na ich miejsce weszli: Marcel Gasior, Christopher-Massamba Mandiangu, Marcel Pieczek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Majewskiego, Tomasza Kolusa, Maksymiliana Hebla zajęli: Paweł Czychowski, Mariusz Sławek, Karol Baranowski. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Danielowi Tanżynie, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Widzewa w 82. minucie spotkania, gdy Przemysław Kita zdobył czwartą bramkę. W 84. minucie kartką został ukarany Marcin Burkhardt, piłkarz WKS-u Gryf.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Damian Lisiecki
 53′ 68′ Daniel Tanżyna
Bartosz Gęsior
32′ Michael Ameyaw
Maksymilian Hebel
Mateusz Możdżeń
Tomasz Kolus18′
Bartłomiej Poczobut
Oskar Sikorski50′
 82′ Przemysław Kita
Filip Szewczyk
 45′ (k.) Marcin Robak
Mateusz Majewski
 60′ Rafał Wolsztyński
Szymon Nowicki

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom WKS-u Gryf w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

23 listopada jedenastka WKS-u Gryf rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie GKS Katowice.