18. kolejka 2. ligi: Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów 2-1 (2-0)

17 listopada na Stadion ROSRRiT odbył się pojedynek 18. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Pogoń Siedlce i Stal Rrzeszów. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoń Siedlce 2-1.

W. Reiman 50'

Zespół Stal Rrzeszów bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Krawczyka z Pogoń Siedlce, a w 11. minucie Damiana Sieranta z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie piłkarze Pogoń Siedlce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Barciak.

W 35. minucie sędzia pokazał kartkę Wojciechowi Reimanowi z Stal Rrzeszów.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pogoń Siedlce w 36. minucie spotkania, gdy Adam Mójta zdobył drugą bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Grzegorz Goncerz, piłkarz Stal Rrzeszów.

W 50. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Wojciech Reiman. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Stal Rrzeszów: Lukaszowi Mozlerowi w 52. i Błażejowi Cyfertowi w 54. minucie.

W 57. minucie Sebastian Krawczyk został zmieniony przez Kamila Walkowa. Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Stal Rrzeszów: Artur Pląskowski, Damian Sierant, Błażej Szczepanek, na ich miejsce weszli: Tomasz Płonka, Dominik Chromiński, Sebastian Pociecha. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcina IIego, Dominika Barciaka zajęli: Mateusz Kluzek, Kacper Skibicki. Między 70. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pogoń Siedlce oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jedenastce Stal Rrzeszów zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Pogoń Siedlce.

Wiktor Kaczorowski
82′ Bartosz Brodziński
Piotr Głowacki86′
70′ Marcin Kozłowski
Dariusz Jarecki
9′ Sebastian Krawczyk
Damian Sierant11′
 36′ Adam Mójta
Radosław Sylwestrzak
Tomasz Wełna
Błażej Cyfert54′
 27′ Dominik Barciak