18. kolejka 2. ligi: MKS Bytovia - Toruński Klub Piłkarski Elana 1-1 (0-0)

16 listopada na Stadionie MOSiR w Bytowie odbył się mecz 18. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami MKS-u Bytovia i TKP Elana. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. Kryszak 77'

Drużyna MKS-u Bytovia bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóste miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna TKP Elana rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bartosza Bonieckiego wszedł Krzysztof Kołodziej. W 49. minucie kartkę otrzymał Fabian Lengiewicz z MKS-u Bytovia.

W 54. minucie Fabian Lengiewicz zastąpił Jakuba Janika. Między 61. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom MKS-u Bytovia i jedną drużynie przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce MKS-u Bytovia doszło do zmiany. Patryk Wolski wszedł za Mateusza Szelę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TKP Elana w 77. minucie spotkania, gdy Mariusz Kryszak strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 79. minucie kartkę dostał Krzysztof Kołodziej, zawodnik gości.

Prawie natychmiast Adrian Kwiatkowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców MKS-u Bytovia, zdobywając bramkę w 80. minucie pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Kordian Górka
61′ Kacper Kawula
Wojciech Onsorge17′
49′ Fabian Lengiewicz
Patryk Urbański
75′ Adrian Liberacki
Bartosz Boniecki
70′ Daniel Feruga
Hubert Kisiel
26′ Przemysław Lech
Dominik Kościelniak
Mateusz Szela
Mariusz Kryszak  77′ 71′
Piotr Giel
Mateusz Stryjewski21′
 80′ Adrian Kwiatkowski
Filip Kozłowski

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy MKS-u Bytovia. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół MKS-u Bytovia w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka TKP Elana zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Błękitni Stargard.