18. kolejka 2. ligi: Błękitni Stargard - Górnik Polkowice 3-2 (1-2)

W starciu 18. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 16 listopada, drużyna KS-u Błekitniego zwyciężyła z Górnikiem Polkowice 3-2 (1-2). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Przedmieściu Szczecińskim.

M. Bednarski 39',44'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna KS-u Błekitniego zajmowała ósmą, natomiast zespół Górnika Polkowice - dziewiątą pozycję.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KS-u Błekitniego w 16. minucie spotkania, gdy Wojciech Fadecki zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie bramkę wyrównującą zdobył Michał Bednarski. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Mariuszowi Szuszkiewiczowi, piłkarzowi gości.

W 44. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michał Bednarski z Górnika Polkowice. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mariusz Szuszkiewicz, osłabiając drużynę Górnika Polkowice. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 42. minucie.

Drugą połowę zespół KS-u Błekitniego rozpoczął w zmienionym składzie, za Pawela Bednarskiego wszedł Patryk Paczuk.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ zespół KS-u Błekitniego doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Patryk Paczuk. W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Markowi Opałaczowi z Górnika Polkowice.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę KS-u Błekitniego przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Wojciech Fadecki po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Piotra Azikiewicza z Górnika Polkowice, a w 63. minucie Krystiana Sanockiego z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Filip Baranowski został zmieniony przez Dawida Szymkowiaka. W 69. minucie Krystian Sanocki został zmieniony przez Mateusza Bochnaka, a za Piotra Kurbiela wszedł na boisko Marcin Gawron, co miało wzmocnić zespół KS-u Błekitniego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Bednarskiego na Eryka Sobkowa oraz Karola Fryzowicza na Mateusza Surozynskiego.

Między 74. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KS-u Błekitniego i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Maciej Kowalski-Haberek
79′ Aleksander Theus
Marek Opałacz54′
Paweł Bednarski
Filip Baranowski
Michal Cywiński
Patryk Mucha
 16′, 54′ Wojciech Fadecki
Dominik Radziemski
Filip Karmański
Kamil Wacławczyk
63′ Krystian Sanocki
Michał Bednarski  39′, 44′
Piotr Kurbiel
Mariusz Szuszkiewicz42′ 45′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Górnika Polkowice, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

23 listopada zespół KS-u Błekitniego zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Toruński Klub Piłkarski Elana. Tego samego dnia Olimpia Elbląg zagra z drużyną Górnika Polkowice na jej terenie.