17. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - RKS Garbarnia Kraków 1-1 (0-0)

W pojedynku 17. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 9 listopada, zespół Olimpii Elbląg zremisował z Garbarnią 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim.

J. Kowalski 83'

Od pierwszych minut jedenastka Garbarni zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Olimpii Elbląg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 67. minucie za Dawida Jabłońskiego wszedł Daniel Morys. W 75. minucie Klaudiusz Krasa został zmieniony przez Brunona Żołądzia, co miało wzmocnić zespół Olimpii Elbląg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Słomę na Krzysztofa Szewczyka.

W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Danielowi Morysowi z Olimpii Elbląg.

W tym czasie to piłkarze Olimpii Elbląg otworzyli wynik. W 78. minucie Michał Miller dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Tomaszowi Lewandowskiemu, zawodnikowi gospodarzy. W 83. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Jakub Kowalski. W 86. minucie Przemysław Brychlik został zmieniony przez Oleksiego Pytulyaka, co miało wzmocnić zespół Olimpii Elbląg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Włodykę na Tomasza Kołbona.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Garbarni i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Krystian Kujawa
79′ Tomasz Lewandowski
Bartlomiej Mruk
Tomasz Sedlewski
Mateusz Duda
89′ Kamil Wenger
Kamil Włodyka
 78′ Michał Miller
Michał Feliks

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Olimpii Elbląg, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna Olimpii Elbląg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Olimpii Elbląg zawalczy o kolejne punkty we Wronkach. Jego przeciwnikiem będzie KKS Lech Poznań II.