17. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - KS Legionovia 2-0 (1-0)

9 listopada na Stadionie Górnik odbył się pojedynek 17. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i Legionovii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Górnika Łęczna 2-0.

A. Stasiak 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Legionovii zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Górnika Łęczna była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Leandro z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Łęczna w 38. minucie spotkania, gdy Marcin Stromecki zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Górnika Łęczna.

Na drugą połowę zespół Legionovii wyszedł w zmienionym składzie, za Ensara Hajrovicia wszedł Luka Janković. W 67. minucie Piotr Maślanka został zmieniony przez Eryka Wiedlochę.

Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Górnika Łęczna: Dawid Dzięgielewski, Krystian Wójcik, Michal Golinski, na ich miejsce weszli: Przemyslaw Banaszak, Igor Korczakowski, Dominik Lewandowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karola Podlińskiego, Konrada Zakliki zajęli: Arkadiusz Gajewski, Stanislaw Wawrzynowicz.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Aron Stasiak.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Piotr Maślanka
30′ Messias Leandro
Ensar Hajrović
 90′ Aron Stasiak
Adam Imiela
 38′ Marcin Stromecki
Konrad Zaklika
Tomasz Tymosiak
Daniel Pietraszkiewicz
Krystian Wójcik
Karol Podliński

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Górnika Łęczna przyznał jedną żółtą.

Drużyna Górnika Łęczna w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

16 listopada jedenastka Górnika Łęczna będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie RKS Garbarnia Kraków.