17. kolejka 2. ligi: Błękitni Stargard - KKS Lech Poznań II 2-2 (1-0)

9 listopada na Stadionie Miejskim w Przedmieściu Szczecińskim odbyło się starcie 17. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami KS-u Błekitniego i Lecha Poznań II. Mecz zakończył się remisem 2-2.

J. Letniowski 79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tymoteusza Klupsa, zawodnika gości.

Tymczasem to piłkarze KS-u Błekitniego otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Piotr Kurbiel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wojciecha Fadeckiego z KS-u Błekitniego, a w 44. minucie Filipa Szymczaka z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KS-u Błekitniego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KS-u Błekitniego w 49. minucie spotkania, gdy Wojciech Fadecki strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 58. minucie Ołeksandr Jacenko został zastąpiony przez Tomasza Kaczmarka. Między 63. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KS-u Błekitniego i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Lecha Poznań II odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-1 w 71. minucie strzelił Tomasz Kaczmarek.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Piotrowi Kurbielowi z KS-u Błekitniego. W 74. minucie w drużynie KS-u Błekitniego doszło do zmiany. Mateusz Bochnak wszedł za Krystiana Sanockiego. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Jakub Ostrowski, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 79. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Juliusz Letniowski.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Hubertowi Krawczunowi i Patrykowi Paczukowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Łukasz Radliński
79′ Jakub Ostrowski
Juliusz Letniowski  79′ (k.)
 49′ (k.) 21′ Wojciech Fadecki
Mateusz Skrzypczak
Filip Karmański
Oleksandr Yatsenko
63′ Paweł Łysiak
Jakub Karbownik
71′ Krystian Sanocki
Tymoteusz Klupś12′
 17′ 72′ Piotr Kurbiel
Filip Szymczak44′

Arbiter przyznał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Lecha Poznań II pokazał trzy żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

16 listopada drużyna Lecha Poznań II będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Olimpia Elbląg. Tego samego dnia Górnik Polkowice zagra z zespołem KS-u Błekitniego na jego terenie.