16. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - Znicz Pruszków 2-1 (0-1)

W spotkaniu 16. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna TKP Elana wygrała ze Zniczem 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

16. kolejka Polska - 2. liga
2019-11-02 13:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: P. Idzik
P. Moskwik 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Znicza w drugiej minucie spotkania, gdy Paweł Moskwik strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Znicza.

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Pawłowi Moskwikowi z Znicza. W 52. minucie Mateusz Stryjewski zastąpił Krzysztofa Kołodzieja.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Adrianowi Rybakowi, piłkarzowi gości.

Dopiero w drugiej połowie Bartosz Boniecki wywołał eksplozję radości wśród kibiców TKP Elana, zdobywając bramkę w 56. minucie pojedynku. W 60. minucie kartkę dostał Mariusz Kryszak, zawodnik TKP Elana.

Po godzinie gry w drużynie Znicza doszło do zmiany. Marcin Rackiewicz wszedł za Pawła Tarnowskiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę TKP Elana przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kołodziej.

Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy TKP Elana: Dominik Sokół, Damian Zagorski, na ich miejsce weszli: Filip Kozłowski, Patryk Urbański. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karola Noiszewskiego, Arkadiusza Pyrki zajęli: Michał Suchanek, Krystian Tabara. Między 70. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom TKP Elana i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Martin Baran87′
 56′ Bartosz Boniecki
Paweł Moskwik  2′ 46′
80′ Dominik Kościelniak
Karol Noiszewski
60′ Mariusz Kryszak