16. kolejka 2. ligi: Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 0-1 (0-1)

2 listopada na Stadionie Stal w Rzeszowie odbył się pojedynek 16. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Stal Rrzeszów i Górnika Łęczna. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Łęczna 1-0.

M. Goliński 34'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Górnika Łęczna wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Górnika Łęczna zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Stal Rrzeszów była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Michal Golinski dla jedenastki Górnika Łęczna. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Górnika Łęczna.

Drugą połowę zespół Stal Rrzeszów rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriana Ligienzę wszedł Lukasz Mozler. W 65. minucie Maciej Orłowski został zmieniony przez Jakuba Zagórskiego.

Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal Rrzeszów: Dominik Chromiński, Piotr Głowacki, Błażej Szczepanek, na ich miejsce weszli: Grzegorz Goncerz, Dariusz Jarecki, Jakub Lorek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Krystiana Wójcika, Arona Stasiaka zajęli: Igor Korczakowski, Dominik Lewandowski. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Wojciechowi Reimanowi z jedenastki gospodarzy. Była to 85. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tomasz Tymosiak
85′ Wojciech Reiman
Krystian Wójcik
Błażej Szczepanek
Aron Stasiak
Artur Pląskowski
Paweł Wojciechowski

Arbiter nie ukarał piłkarzy Górnika Łęczna żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Górnika Łęczna w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

9 listopada jedenastka Stal Rrzeszów rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie KS SKRA Częstochowa. Tego samego dnia KS Legionovia zagra z zespołem Górnika Łęczna na jego terenie.