16. kolejka 2. ligi: RKS Garbarnia Kraków - Błękitni Stargard 1-1 (1-0)

W meczu 16. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 3 listopada, zespół Garbarni zremisował z KS-em Błekitnim 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Garbarni przy ul. Barskiej w Krakowie.

16. kolejka Polska - 2. liga
2019-11-03 13:00 | Stadion: Stadion Garbarni przy ul. Barskiej | Arbiter: R. Rokosz
RKS Garbarnia Kraków
Błękitni Stargard
1
1
K. Kuczak 13'
W. Fadecki 67'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom KS Błekitni: Pawłowi Łysiakowi w 2. i Michalowi Cywińskiemu w 10. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Garbarni w 13. minucie spotkania, gdy Kamil Kuczak zdobył pierwszą bramkę. W 45. minucie Grzegorz Marszalik został zmieniony przez Bartlomieja Mruka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Garbarni.

W 56. minucie Jakub Kowalski został zmieniony przez Kamila Słomę, a za Michala Feliksa wszedł na boisko Krzysztof Szewczyk, co miało wzmocnić drużynę Garbarni. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patryka Paczuka na Mateusza Bochnaka. Między 62. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Wojciech Fadecki. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Kamil Słoma, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Feliks
67′ Dorian Frątczak
Mariusz Rzepecki
Jan Klimek
Jakub Ostrowski
62′ Krystian Kujawa
Michal Cywiński10′
66′ Jakub Kowalski
Wojciech Fadecki  67′ (k.)
 13′ Kamil Kuczak
Paweł Łysiak2′
Grzegorz Marszalik
Krystian Sanocki
66′ Marek Masiuda
Piotr Kurbiel
Michał Feliks
Patryk Paczuk

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna KS-u Błekitniego zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie KKS Lech Poznań II. Tego samego dnia Olimpia Elbląg będzie gościć drużynę Garbarni.