16. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - MKS Bytovia 3-0 (1-0)

3 listopada na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbył się mecz 16. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Lecha Poznań II i MKS-u Bytovia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań II 3-0.

J. Karbownik 74'

Zespół MKS-u Bytovia bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Krzysztofa Bąka z MKS-u Bytovia, a w 12. minucie Bartosza Bartkowiaka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) w 22. minucie spotkania, gdy Bartosz Bartkowiak zdobył pierwszą bramkę. Między 35. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom MKS-u Bytovia i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lecha Poznań II.

Drugą połowę drużyna MKS-u Bytovia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mateusza Szelę wszedł Michał Rutkowski.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Tymoteusz Klups.

W 61. minucie Tymoteusz Klups został zmieniony przez Jakuba Karbownika. W 65. minucie kartką został ukarany Juliusz Letniowski, zawodnik ”Kolejorza II”. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Lecha Poznań II doszło do zmiany. Kacper Friska wszedł za Bartosza Bartkowiaka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lecha Poznań II w 74. minucie spotkania, gdy Jakub Karbownik zdobył trzecią bramkę. Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze MKS-u Bytovia: Adrian Liberacki, Adrian Kwiatkowski, Przemysław Lech, na ich miejsce weszli: Norbert Holtyn, Denislav Stanchev, Jakub Janik. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Kamińskiego, Filipa Szymczaka zajęli: Kacper Janiak, Kacper Durda.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Deleu z MKS-u Bytovia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Fabian Lengiewicz
37′ Grzegorz Wojtkowiak
Adrian Liberacki
 22′ 12′ Bartosz Bartkowiak
Daniel Feruga
Jakub Białczyk
Przemysław Lech
Jakub Kamiński
Mateusz Szela35′
65′ Juliusz Letniowski
Karol Czubak
 48′ Tymoteusz Klupś
Piotr Giel
Filip Szymczak
Adrian Kwiatkowski37′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników MKS-u Bytovia. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Lecha Poznań II będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Przedmieściu Szczecińskim. Jego przeciwnikiem będzie Błękitni Stargard. Tego samego dnia Górnik Polkowice zagra z drużyną MKS-u Bytovia na jej terenie.