16. kolejka 2. ligi: Górnik Polkowice - WKS Gryf Wejherowo 5-0 (1-0)

W starciu 16. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Górnika Polkowice wysoko wygrała z WKS-em Gryf 5-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Górnik.

M. Szuszkiewicz 89'

Od pierwszych minut zespół WKS-u Gryf zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Górnika Polkowice była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Górnika Polkowice w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie bramkę zdobył Michał Bednarski. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Górnika Polkowice.

Drugą połowę jedenastka WKS-u Gryf rozpoczęła w zmienionym składzie, za Szymona Nowickiego, Marcina Burkhardta weszli Mikolaj Gabor, Mateusz Majewski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Polkowice w 57. minucie spotkania, gdy Kamil Wacławczyk strzelił drugiego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Bartosz Gesior z WKS-u Gryf.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 61. minucie Michał Bednarski ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

W 63. minucie Piotr Azikiewicz został zastąpiony przez Eryka Sobkowa. Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Górnika Polkowice: Kamil Wacławczyk, Michał Bednarski, na ich miejsce weszli: Wojciech Galas, Karol Fryzowicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pawła Czychowskiego, Maksymiliana Hebla zajęli: Tomasz Kolus, Karol Baranowski.

Trzeba było trochę poczekać, aby Patryk Mucha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Polkowice, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Górnika Polkowice doszło do zmiany. Dominik Malkowski wszedł za Filipa Baranowskiego.

W 88. minucie kartkę dostał Oskar Sikorski, zawodnik WKS-u Gryf.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce starcia nie dał szans obrony bramkarzowi Mariusz Szuszkiewicz. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Bartosz Gęsior60′
 82′ Patryk Mucha
Maksymilian Hebel
Dominik Radziemski
Oskar Sikorski88′
 57′ Kamil Wacławczyk
Filip Szewczyk
 44′, 61′ Michał Bednarski
Paweł Czychowski
 89′ Mariusz Szuszkiewicz
Szymon Nowicki

Arbiter nie ukarał zawodników Górnika Polkowice żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

9 listopada zespół Górnika Polkowice będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Bytowie. Jego przeciwnikiem będzie MKS Bytovia. Natomiast 10 listopada Toruński Klub Piłkarski Elana zagra z jedenastką WKS-u Gryf na jej terenie.