15. kolejka 2. ligi: WKS Gryf Wejherowo - KKS Lech Poznań II 1-2 (0-1)

26 października na Stadionie WKS Gryf Wejherowo w Wejherowie odbyło się spotkanie 15. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami WKS-u Gryf i Lecha Poznań II. Mecz zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań II 2-1.

F. Szymczak 64'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w drużynie Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) doszło do zmiany. Kacper Friska wszedł za Kacpra Andrzejewskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”Kolejorza II” w 15. minucie spotkania, gdy Jakub Białczyk zdobył pierwszą bramkę. Między 18. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom WKS-u Gryf i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lecha Poznań II.

W 55. minucie za Macieja Prusinowskiego wszedł Marcin Burkhardt.

Drużyna WKS-u Gryf ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Szymczak.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole WKS-u Gryf doszło do zmiany. Paweł Czychowski wszedł za Mateusza Majewskiego. W 71. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Maksymilian Hebel. Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze WKS-u Gryf: Igor Biedrzycki, Oskar Koprowski, na ich miejsce weszli: Bartosz Gesior, Karol Baranowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pawła Tupaja, Filipa Szymczaka zajęli: Kacper Janiak, Ołeksandr Jacenko.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arkadiusza Kaczmarka z Lecha Poznań II, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Maksymiliana Hebla z drużyny przeciwnej. Drużynie WKS-u Gryf zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Lecha Poznań II.

Tomasz Dejewski
24′ Oskar Koprowski
Arkadiusz Kaczmarek81′
Damian Lisiecki
Karol Smajdor
45′ Maciej Prusinowski
Bartosz Bartkowiak21′
Mariusz Sławek
Jakub Białczyk  15′ 44′
 71′ (k.) 90′ Maksymilian Hebel
Juliusz Letniowski
Oskar Sikorski
Paweł Tupaj
18′ Filip Szewczyk
Jakub Karbownik
Mateusz Majewski
Filip Szymczak  64′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników WKS-u Gryf. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół WKS-u Gryf w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.

2 listopada jedenastka WKS-u Gryf rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Górnik Polkowice. Natomiast 3 listopada MKS Bytovia zagra z drużyną ”Kolejorza II” na jej terenie.