15. kolejka 2. ligi: Błękitni Stargard - KS Legionovia 2-1 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 26 października, drużyna KS-u Błekitniego wygrała z Legionovią 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Przedmieściu Szczecińskim.

E. Więdłocha 77'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna Legionovii wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KS-u Błekitniego w 11. minucie spotkania, gdy Piotr Kurbiel strzelił pierwszego gola.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateusza Małka z Legionovii, a w 43. minucie Filipa Karmańskiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KS-u Błekitniego.

Na drugą połowę zespół Legionovii wyszedł w zmienionym składzie, za Mateusza Małka wszedł Eryk Wiedlocha. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Arkadiuszowi Gajewskiemu, piłkarzowi Legionovii.

W tej samej minucie Patryk Koziara został zmieniony przez Lukę Jankovicia. W 68. minucie kartkę obejrzał Bartosz Golaszewski z Legionovii. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce KS-u Błekitniego doszło do zmiany. Mateusz Bochnak wszedł za Krystiana Sanockiego.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Piotr Kurbiel z KS-u Błekitniego.

Zawodnicy Legionovii szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Eryk Wiedlocha.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Luka Janković z zespołu gości. Drużynie Legionovii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki KS-u Błekitniego.

Bartosz Waleńcik
43′ Filip Karmański
Ensar Hajrović
Paweł Łysiak
Adam Imiela
Krystian Sanocki
Patryk Koziara
 11′, 76′ Piotr Kurbiel
Arkadiusz Gajewski55′
Patryk Paczuk
Daniel Pietraszkiewicz

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom KS-u Błekitniego, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Zespół KS-u Błekitniego w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

2 listopada jedenastka Legionovii rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Olimpia Elbląg. Natomiast 3 listopada RKS Garbarnia Kraków będzie gościć jedenastkę KS-u Błekitniego.