14. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - Stal Stalowa Wola 1-1 (1-0)

19 października na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu odbył się mecz 14. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami TKP Elana i Stal. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

14. kolejka Polska - 2. liga
2019-10-19 14:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: M. Szczerbowicz
Toruński Klub Piłkarski Elana
Stal Stalowa Wola
1
1
D. Sokół 3'
M. Fidziukiewicz 61'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy objęła prowadzenie. W trzeciej minucie Dominik Sokół dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 23. minucie w drużynie Stal (”Stalówka”) doszło do zmiany. Szymon Jopek wszedł za Bartlomieja Ciepielę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Szymonowi Jaroszowi ze Stal. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki TKP Elana.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Krzysztofowi Kołodziejowi z zespołu gospodarzy. W 53. minucie Krzysztof Kołodziej zastąpił Damiana Zagorskiego.

Drużyna Stal nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz.

Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Stal: Michał Płonka, Michał Fidziukiewicz, Robert Dadok, na ich miejsce weszli: Filip Wójcik, Łukasz Zjawiński, Kacper Śpiewak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Huberta Kisiela, Dominika Kościelniaka zajęli: Patryk Urbański, Bartosz Boniecki. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Piotrowi Mrozińskiemu, zawodnikowi gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Piotr Witasik
47′ Krzysztof Kołodziej
Bartłomiej Ciepiela
Dominik Kościelniak
Robert Dadok
Mariusz Kryszak
Piotr Mroziński72′
 3′ Dominik Sokół
Michał Płonka
Mateusz Stryjewski
Michał Fidziukiewicz  61′

Piłkarze TKP Elana obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Stal wymieniła czterech zawodników.

26 października drużyna Stal zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Widzew Łódź. Tego samego dnia CWKS Resovia będzie przeciwnikiem zespołu TKP Elana w meczu, który odbędzie się w Rzeszowie.