14. kolejka 2. ligi: KS SKRA Częstochowa - Olimpia Elbląg 0-2 (0-2)

W pojedynku 14. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 19 października, zespół SKRA Częstochowa przegrał z Olimpią Elbląg 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadionie ul. Loretańska.

C. Demianiuk 43'

Od pierwszych minut jedenastka Olimpii Elbląg zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SKRA Częstochowa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Elbląg w 34. minucie spotkania, gdy Tomasz Lewandowski zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna SKRA Częstochowa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Cezary Demianiuk.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

W 53. minucie Dawid Wolny został zastąpiony przez Damiana Niedojada. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Dawidowi Niedbale ze SKRA Częstochowa. Była to 74. minuta spotkania.

Cezary Demianiuk  43′
74′ Dawid Niedbała
Oleksii Prytuliak

Sędzia nie ukarał zawodników Olimpii Elbląg żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka SKRA Częstochowa w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

26 października jedenastka SKRA Częstochowa rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Górnik Łęczna. Natomiast 27 października Stal Rzeszów zagra z zespołem Olimpii Elbląg na jego terenie.