14. kolejka 2. ligi: KKS Lech Poznań II - Znicz Pruszków 0-1 (0-1)

20 października na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbył się pojedynek 14. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Lecha Poznań II i Znicza. Starcie zakończyło się zwycięstwem Znicza 1-0.

P. Moskwik 67'

Od pierwszych minut jedenastka Znicza zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 37. minucie Grzegorz Wojtkowiak zastąpił Jakuba Pawlickiego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Juliusz Letniowski z jedenastki gospodarzy. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Znicz: Peterowi Drobňákowi w 47. i Pawłowi Tarnowskiemu w 58. minucie. W 59. minucie w drużynie Lecha Poznań II doszło do zmiany. Filip Szymczak wszedł za Pawła Tomczyka.

Jedynego gola meczu strzelił Paweł Moskwik dla zespołu Znicza. Bramka padła w tej samej minucie. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Znicza: Arkadiusz Pyrka, Paweł Moskwik, Robert Obst, Paweł Tarnowski, na ich miejsce weszli: Mikolaj Szymanski, Marcin Rackiewicz, Karol Noiszewski, Piotr Jóźwiak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juliusza Letniowskiego, Jakuba Karbownika zajęli: Ołeksandr Jacenko, Paweł Tupaj.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Znicz: Karolowi Noiszewskiemu w 79. i Dariuszowi Zjawińskiemu w 82. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Michał Wrześniewski
42′ Juliusz Letniowski