1. kolejka 2. ligi: WKS Śląsk Wrocław II - KS SKRA Częstochowa 0-1 (0-1)

W spotkaniu 1. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 30 sierpnia, drużyna Śląska II przegrała ze SKRA Częstochowa 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Oporowska we Wrocławiu.

K. Wojtyra 32'

Od pierwszych minut jedenastka SKRA Częstochowa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Śląska II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Radosławowi Gołębiowskiemu z drużyny gości. Była to 31. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla SKRA Częstochowa zdobył Kamil Wojtyra w 32. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SKRA Częstochowa.

Drugą połowę drużyna SKRA Częstochowa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Radosława Gołębiowskiego wszedł Jakub Sinior. W 59. minucie kartkę dostał Olivier Wypart z Śląska II.

W 64. minucie Adrian Łyszczarz został zmieniony przez Szymona Krocza. Od 67 minuty boisko opuścili piłkarze Śląska II: Damian Gąska, Marcin Szpakowski, Szymon Lewkot, na ich miejsce weszli: Grzegorz Kotowicz, Mateusz Młynarczyk, Semir Idris. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucjana Zielińskiego, Karola Noiszewskiego zajęli: Maciej Kazimierowicz, Stanislaw Muniak. Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Mikołaj Biegański
72′ Konrad Poprawa
Radosław Gołębiowski31′
90′ Márk Tamás
Mariusz Holik
59′ Olivier Wypart
Adam Mesjasz86′
70′ Bartosz Borun
Karol Noiszewski
89′ Maciej Pałaszewski
Adam Olejnik
Marcin Szpakowski
Lucjan Zieliński
Sebastian Bergier
Kamil Wojtyra  32′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Śląska II w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół SKRA Częstochowa będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie KKS 1925 Kalisz. Tego samego dnia RKS Garbarnia Kraków będzie gościć drużynę Śląska II.