1. kolejka 2. ligi: Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 2-1 (1-1)

W pojedynku 1. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 28 sierpnia, zespół Wigier zwyciężył z Olimpią Elbląg 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

K. Wenger 22'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Olimpii Elbląg wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Denis Gojko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wigier , strzelając gola w 10. minucie meczu.

W 21. minucie kartkę dostał Adrian Piekarski z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Olimpii Elbląg nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Wenger.

W 25. minucie kartką został ukarany Tomasz Sedlewski, piłkarz Olimpii Elbląg. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wigier w 55. minucie spotkania, gdy Denis Gojko strzelił drugiego gola. W 65. minucie za Kacpra Wełniaka wszedł Kamil Adamek.

Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy Olimpii Elbląg: Marcin Bawolik, Wojciech ZZZZ, Orest Tkaczuk, Dawid Jabłoński, na ich miejsce weszli: Karol Styś, Michał Ressel, Eryk Filipczyk, Łukasz Sarnowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cezarego Sauczka, Patryka Czułowskiego, Denisa Gojki zajęli: Paweł Gierach, Michał Ozga, Bartosz Gużewski. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Kamil Wenger  22′ (k.)
21′ Adrian Piekarski
Marcin Bawolik
Bartłomiej Babiarz
Dawid Jabłoński
Patryk Czułowski
Klaudiusz Krasa
 10′, 55′ Denis Gojko
Wojciech ZZZZ
Cezary Sauczek
Janusz Surdykowski
Kacper Wełniak
Orest Tkaczuk

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

5 września jedenastka Wigier zawalczy o kolejne punkty w Przedmieściu Szczecińskim. Jej przeciwnikiem będzie Błękitni Stargard. Tego samego dnia Motor Lublin zagra z jedenastką Olimpii Elbląg na jej terenie.