1. kolejka 2. ligi: Sokół Ostróda - KKS Lech Poznań II 2-0 (0-0)

28 sierpnia na Stadionie Sokoła Ostróda odbył się pojedynek 1. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Sokołu Ostróda i Lecha Poznań II. Mecz zakończył się zwycięstwem Sokołu Ostróda 2-0.

M. Zimmer 55'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sokołu Ostróda była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wojciecha Mazurowskiego z Sokołu Ostróda, a w drugiej minucie doliczonego czasu Artura Marciniaka z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Sokołu Ostróda rozpoczął w zmienionym składzie, za Wojciecha Kalinowskiego wszedł Piotr Okuniewicz.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sokołu Ostróda w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Okuniewicz.

Zespół Lecha Poznań II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik na 2-0 podwyższył Michał Zimmer.

W 61. minucie Jakub Białczyk zastąpił Norberta Pacławskiego. Między 68. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Sokołu Ostróda: Konrad Andrzejczak, Kamil Zalewski, Dawid Wolny, na ich miejsce weszli: Rafał Siemaszko, Krzysztof Wicki, Kamil Odolak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Karbownika, Eryka Kryga, Artura Marciniaka zajęli: Arkadiusz Kaczmarek, Igor Ławrynowicz, Jakub Malec. Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Filip Nawrocki
31′ Wojciech Mazurowski
Jakub Niewiadomski72′
 55′ Michał Zimmer