1. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - KKS Lech Poznań II 4-0 (2-0)

28 lipca odbyło się spotkanie 1. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Olimpii Elbląg i Lecha Poznań II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olimpii Elbląg 4-0.

D. Szuprytowski 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Elbląg w pierwszej minucie spotkania, gdy Michał Kuczałek zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jakubowi Moderowi z ”Kolejorza II”. Była to 33. minuta starcia. W 43. minucie Oleksiy Pytulyak został zastąpiony przez Oskara Ryka.

Jedenastka Lecha Poznań II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Oskar Ryk.

Między 53. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ”Kolejorza II” i jedną drużynie przeciwnej. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Lecha Poznań II doszło do zmiany. Filip Nawrocki wszedł za Tomasza Dejewskiego.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michał Kuczałek z Olimpii Elbląg. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 78. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Oskarowi Rykowi i Jakubowi Pawlickiemu.

Niedługo później Damain Szuprytowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Elbląg, strzelając kolejnego gola w 82. minucie meczu. W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter wręczył kartki Kamilowi Wengerowi z Olimpii Elbląg i Mateuszowi Skrzypczakowi z drużyny gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Wiktor Marek Pleśnierowicz60′
90′ Kamil Wenger
Grzegorz Wojtkowiak
Cezary Demianiuk
Bartosz Bartkowiak
Klaudiusz Krasa
Jakub Kamiński
 1′, 64′ Michał Kuczałek
Jakub Moder33′
 82′ Damain Szuprytowski
Mateusz Skrzypczak90′
53′ Michał Miller
Paweł Tupaj58′
Oleksii Prytuliak
Filip Szymczak

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Olimpii Elbląg, natomiast zawodnikom gości przyznał pięć.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Olimpii Elbląg zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Górnik Polkowice. Tego samego dnia Górnik Łęczna będzie gościć jedenastkę Lecha Poznań II.