1. kolejka 2. ligi: Motor Lublin - Znicz Pruszków 1-2 (0-2)

29 sierpnia na Arenie Lublin w Lublinie odbył się mecz 1. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Motoru i Znicza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Znicza 2-1.

R. Grodzicki 41' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Znicza nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Machalski.

Między 27. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Motoru i jedną drużynie przeciwnej.

W 41. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Motoru Rafał Grodzicki. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Dominik Kunca, zawodnik gospodarzy.

Na drugą połowę zespół Motoru wyszedł w zmienionym składzie, za Michała Króla, Pawła Moskwika weszli Marcin Michota, Michał Bogacz. Także jedenastka Znicza rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dariusza Zjawińskiego wszedł Mikołaj Szymański.

Piłkarze Motoru odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie wynik ustalił Piotr Ceglarz.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Michałowi Bogaczowi z Motoru. W 64. minucie Patryk Kubicki został zmieniony przez Bartłomieja Faliszewskiego. Między 64. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Motoru: Kamil Kumoch, Dominik Kunca, Daniel Świderski, na ich miejsce weszli: Leszek Jagodziński, Rafał Król, Krzysztof Ropski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabora Grabowskiego, Krystiana Tabary zajęli: Jakub Zagórski, Jakub Gorski.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Macieja Wichtowskiego ze Znicza, a w szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku Rafała Grodzickiego z drużyny przeciwnej. Zespołowi Motoru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Znicza.

Marcin Bochenek
41′ (samob.) 90′ Rafał Grodzicki
Peter Drobňák
Michał Król
Maciej Wichtowski76′
Paweł Moskwik
Martin Baran
 55′ Piotr Ceglarz
Gabor Grabowski39′
Sławomir Duda
Patryk Kubicki
27′ Kamil Kumoch
Maciej Machalski  19′
29′ Tomasz Swędrowski
Krystian Pomorski
45′ Dominik Kunca
Krystian Tabara
Daniel Świderski
Dariusz Zjawiński

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Znicza dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Motoru w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższy piątek jedenastka Znicza zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie MKS Bytovia. Natomiast w sobotę Olimpia Elbląg będzie gościć jedenastkę Motoru.