1. kolejka 2. ligi: KKS 1925 Kalisz - Błękitni Stargard 2-0 (0-0)

29 sierpnia na Stadion OSRiR odbył się pojedynek 1. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami KKS-u Kalisz i KS-u Błekitniego. Mecz zakończył się zwycięstwem KKS-u Kalisz 2-0.

M. Majewski 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Marcinowi Rajchowi, piłkarzowi gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę KKS-u Kalisz w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Tunkiewicz.

W 64. minucie Bartłomiej Maćczak zastąpił Mateusza Majewskiego. Między 64. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze KKS-u Kalisz: Fabian Hiszpański, Daniel Kamiński, Adrian Łuszkiewicz, na ich miejsce weszli: Sebastian Kaczyński, Jakub Chojnowski, Filip Szewczyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Blazeja Klimka, Mateusza Bochnaka zajęli: Jakub Sawczak, Dominik Lis. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Blazej Klimek z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KKS-u Kalisz w 90. minucie spotkania, gdy Mateusz Majewski zdobył drugą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Blazej Klimek66′
24′ Bartosz Waleńcik
Hubert Krawczun
39′ Nikodem Zawistowski
Aleksander Theus42′
15′ Adrian Łuszkiewicz
Mateusz Bochnak
Marcin Radzewicz
Dawid Polkowski
 63′ Robert Tunkiewicz
Marcin Rajch51′
Bartłomiej Maćczak
Oskar Ryk

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka KS-u Błekitniego w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół KS-u Błekitniego rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Wigry Suwałki. Tego samego dnia KS SKRA Częstochowa będzie gościć jedenastkę KKS-u Kalisz.