1. kolejka 2. ligi: GKS Katowice - Znicz Pruszków 1-3 (0-3)

28 lipca odbył się mecz 1. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Znicza. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Znicza 3-1.

P. Czarnowski 43'

Od pierwszych minut zespół Znicza zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki GKS-u Katowice (”GieKSa”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Paweł Moskwik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Znicza, zdobywając bramkę w 26. minucie spotkania.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Radek Dejmek z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Znicza w 36. minucie spotkania, gdy Maciej Machalski strzelił z karnego drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Znicza w 43. minucie spotkania, gdy Patryk Czarnowski zdobył trzecią bramkę.

Drugą połowę jedenastka GKS-u Katowice rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michała Gałeckiego wszedł Jakub Habusta. W 59. minucie Szymon Kiebzak został zmieniony przez Marcina Urynowicza.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę pocieszenia zdobył Arkadiusz Jędrych.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Barana ze Znicza, a w 88. minucie Kacpra Michalskiego z drużyny przeciwnej. Między 67. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Znicza: Paweł Moskwik, Karol Noiszewski, Marcin Rackiewicz, na ich miejsce weszli: Paweł Tarnowski, Robert Obst, Mikolaj Szymanski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Rumina, Łukasza Wrońskiego zajęli: Dawid Rogalski, Patryk Grychtolik. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Bartłomiej Gradecki
35′ Radek Dejmek
Marcin Bochenek
 63′ Arkadiusz Jędrych
Peter Drobňák
88′ Kacper Michalski