Reklama

Reklama

Zwrot w sprawie Patryka Lipskiego i Ruchu Chorzów?

W kwietniu Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN rozwiązała kontrakt Patryka Lipskiego z Ruchem Chorzów z winy klubu. Pięć miesięcy później zespół II instancji zmienił jednak zdanie, uznając odwołanie Ruchu. Póki co nie wiadomo, co ta decyzja oznacza w praktyce.

Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych w trakcie swojego posiedzenia, które odbyło się 19 października br., zmienił orzeczenie I instancji z dnia 11 maja 2017 roku i uznał zasadność wniosku Ruchu Chorzów z 19 kwietnia 2017 roku. Jednocześnie uznał, że Ruch nie ma prawa do odszkodowania - informuje oficjalna strona chorzowskiego klubu.

Reklama

Problem w tym, że nie wiadomo, co decyzja ta oznacza w istocie. Klub twierdzi, że dopiero uzasadnienie decyzji wyjaśni, czy Ruchowi przysługują prawa do karty zawodniczej piłkarza, lecz komunikat Izby o braku prawa do odszkodowania nie daje na to większych nadziei. 

Obecnie Lipski związany jest kontraktem z Lechią Gdańsk, który wygasa dopiero 30 czerwca 2021 roku.

Przypomnijmy, że powodem rozwiązania kontraktu były zaległości finansowe klubu wobec Lipskiego. Ruch jednak od początku podawał w wątpliwość zasadność wniosku piłkarza i tuż po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia kwietniowej decyzji wysłał odwołanie do II instancji.

Ruch Chorzów obecny sezon zaczął jako spadkowicz w I lidze, dodatkowo z pięcioma ujemnymi punktami na starcie. Po słabym początku zaczął zdobywać punkty (cztery wygrane w pięciu ostatnich meczach), lecz wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

WG

I liga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Dowiedz się więcej na temat: Patryk Lipski | Ruch Chorzów | I liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama