Reklama

Reklama

Zagrożone mecze w Grudziądzu

Olimpia Grudziądz w sobotę ma rozegrać ligowe spotkanie z Polonią Bytom, a trzy dni później rewanżowy pojedynek ćwierćfinałowy Pucharu Polski z Legią Warszawa. Nie wiadomo jeszcze, czy oba mecze się odbędą, gdyż murawa boiska jest mocno zmrożona.

Ostatnie opady śniegu w Polsce spowodowały, że niektóre spotkania lig piłkarskich są odwoływane. Śnieg zalega także na murawie grudziądzkiego stadionu.

Jak przekazał rzecznik prasowy Olimpii Arkadiusz Paterek, grubość pokrywy śnieżnej zalegającej na boisku nie jest duża, jednak sama murawa jest dość mocno zmrożona.

- Są takie miejsca na boisku, gdzie śniegu jest naprawdę niewiele. Murawa jest jednak zmrożona, a zapowiadane na najbliższe dni temperatury, szczególnie w nocy, nie napawają optymizmem. Sytuacja jest dynamiczna, wszystko może się zdarzyć. My ze swojej strony robimy wszystko, by odpowiednio przygotować boisko. Prace mające na celu doprowadzenie murawy do stanu użyteczności trwają codziennie - powiedział.

Reklama

Stan boiska oraz prognozy meteorologiczne wskazują, iż rozegranie spotkania ligowego z Polonią Bytom może być niemożliwe w pierwotnym terminie. Dlatego władze grudziądzkiego klubu wysłały w czwartek pismo do PZPN z prośbą o ewentualne przełożenie meczu. Kwestia wtorkowego ćwierćfinału Pucharu Polski pozostaje otwarta. Władze Olimpii liczą na to, że do tego czasu uda im się odpowiednio przygotować boisko.

Póki co klub za pośrednictwem swojej strony internetowej zwrócił się z prośbą do kibiców o pomoc w przygotowaniu boiska przy ulicy Piłsudskiego 14. Dla każdego, kto pomoże w pracach przeznaczono po dwa bilety na ligowy mecz Olimpia - Polonia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama