Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1-0 (1-0). 5. kolejka Fortuny 1 Liga

10 sierpnia na Stadionie Ludowym w Sosnowcu odbył się pojedynek 5. kolejki Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i GKS-u Tychy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec 1-0.

10 sierpnia  na Stadionie Ludowym w Sosnowcu odbył się pojedynek  5. kolejki  Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec  i GKS-u Tychy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Zagłębia Sosnowiec wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartkę obejrzał Petr Buchta z GKS-u Tychy.

Jedynego gola meczu strzelił Maksymilian Banaszewski dla zespołu Zagłębia Sosnowiec. Bramka padła w tej samej minucie. W 29. minucie za Dominika Jończego wszedł Oleksii Bykov.

W 45. minucie boisko opuścili piłkarze GKS-u Tychy: Dominik Połap, Mateusz Radecki, a na ich miejsce weszli Kamil Kargulewicz, Kamil Kargulewicz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zagłębia Sosnowiec.

W 52. minucie kartką został ukarany Nemanja Nedić, zawodnik GKS-u Tychy. W tej samej minucie w jedenastce Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Sebastian Bonecki wszedł za Maksymiliana Rozwandowicza.

W 64. minucie Szymon Sobczak z drużyny Zagłębia Sosnowiec uratował swoją jedenastkę przed stratą bramki broniąc karnego. W 69. minucie kartkę dostał Krzysztof Wołkowicz, piłkarz GKS-u Tychy. Trener GKS-u Tychy postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Wiktora Żytka i na pole gry wprowadził napastnika Patryka Mikitę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie boisko opuścili piłkarze Zagłębia Sosnowiec: Tymoteusz Klupś, Marek Fabry, Wojciech Szumilas, a na ich miejsce weszli Maksymilian Banaszewski, Szymon Sobczak, Szymon Pawłowski. W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Michałowi Masłowskiemu z zespołu Zagłębia Sosnowiec. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.