Zagłębie Lubin zaczęło marsz do Ekstraklasy

Zagłębie Lubin udanie rozpoczęło sezon 1. ligi, pokonując w piątkowym meczu 2-0 Flotę Świnoujście.

Mecz rozegrano już o godzinie 16, gdyż na trybunach i tak nie było kibiców.

To kara dla Zagłębia za mecz z Widzewem Łódź jeszcze w Ekstraklasie. Wówczas kibice "Miedziowych" rzucali race na boisko. Sędzia przerwał spotkanie w końcówce, a Zagłębie dodatkowo zostało ukarane walkowerem.

W piątek lubinianie rozpoczęli marsz do Ekstraklasy od zwycięstwa nad Flotą.

W pierwszej połowie bramkę dla Zagłębia zdobył Adrian Błąd po szybkiej zespołowej akcji.

Wynik spotkania na 2-0 ustalił Aleksander Kwiek z rzutu wolnego.

Goście grali w dziesiątkę od 64. minuty, gdy bramkarz Floty Darko Brljak został usunięty z boiska za zagranie ręką poza polem karnym.

KGHM Zagłębie Lubin - Flota Świnoujście 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Adrian Błąd (26.), 2-0 Aleksander Kwiek (67.)

Żółta kartka: Zagłębie Lubin - Jarosław Jach. Flota Świnoujście - Marek Opałacz.

Czerwona kartka: Flota Świnoujście - Darko Brljak (64-za zagranie piłki ręką poza polem karnym).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Bez udziału publiczności.

Zagłębie: Konrad Forenc - Arkadiusz Woźniak, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra - Miłosz Przybecki (88. Konrad Andrzejczak), Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek, Adrian Błąd (82. Piotr Azikiewicz) - Michal Papadopulos (76. Krzysztof Piątek).

Flota: Darko Brljak - Arkadiusz Reca, Michał Stasiak, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz (84. Nenad Erić) - Sebastian Kamiński, Daniel Brud, Paweł Lisowski (76. Dawid Retlewski), Kamil Zieliński (65. Marcin Skrzeszewski), Rafał Grzelak - Sebastian Olszar.

1. liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Zagłębie Lubin | Flota Świnoujście | I liga | Adrian Błąd