Wisła Kraków - GKS Katowice 2-1 (0-1). 5. kolejka Fortuny 1 Liga

W spotkaniu 5. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 9 sierpnia, zespół Wisły Kraków wygrał z GKS-em Katowice 2-1 (0-1). Mecz na Stadion Miejski w Krakowie (Stadion Miejski im. Henryka Reymana) obejrzało 14 241 widzów.

W  spotkaniu 5. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 9 sierpnia, zespół Wisły Kraków wygrał  z GKS-em Katowice  2-1 (0-1). Mecz na Stadion Miejski w Krakowie (Stadion Miejski im. Henryka Reymana) obejrzało 14 241 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Wisły Kraków.

Asystę zaliczył Patryk Szwedzik.

Już na początku meczu zawodnicy GKS-u Katowice nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Adrian Błąd.

Między 27. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom GKS-u Katowice i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie za Adriana Błąda wszedł Dominik Kościelniak. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS-u Katowice.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bartosza Jarocha z Wisły Kraków, a w 53. minucie Michała Kołodziejskiego z drużyny przeciwnej. Trener Wisły Kraków postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Kacpra Dudę i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Fernandeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 61. minucie w zespole GKS-u Katowice doszło do zmiany. Marko Roginić wszedł za Dominika Kościelniaka. Po chwili trener GKS-u Katowice postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jakuba Araka wszedł Zbigniew Wojciechowski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka GKS-u Katowice nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Piłkarze Wisły Kraków w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył Luis Fernandez. Asystę przy golu zanotował Michał Żyro.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luis Fernandez z Wisły Kraków. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Wisła Kraków: Ivanowi Jelicowi w 85. i Igorowi Łasickiemu w 88. minucie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Drużyna Wisły Kraków była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Wisły Kraków, a piłkarzom GKS-u Katowice przyznał trzy.

Jedenastka Wisły Kraków w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół GKS-u Katowice wykorzystał wszystkie zmiany.