Reklama

Reklama

Warta ukarana walkowerem za mecz z Miedzią

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN przyznał walkower 3-0 dla Miedzi Legnica za mecz 33. kolejki pierwszej ligi z Wartą Poznań, który zakończył się remisem 2-2. Powodem decyzji jest występ nieuprawnionego zawodnika w barwach poznańskiej drużyny - Igora Jurgi.

Zawodnik Warty dwa dni wcześniej występował w czwartoligowych rezerwach, a według regulaminu, jeśli od meczu nie upłynęło 48 godzin, piłkarz nie może zagrać w pierwszym zespole nie więcej niż 45 minut. Jurga przeciwko Miedzi grał od początku do 74 minuty.

Reklama

Jak poinformował rzecznik poznańskiego pierwszoligowca Hubert Niedzielski, klub nie zgadza się z taką interpretacją przepisów i po otrzymaniu uzasadnienia, odwoła się od decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

Walkower przeciwko Warcie oznacza, że poznański zespół spadł w tabeli na 16. miejsce i traci do 15. Okocimskiego Brzesko jeden punkt. Oba zespoły, które są już teoretycznie zdegradowane do drugiej ligi, zmierzą się w Brzesku w ostatniej kolejce. Może się jednak okazać, że w przypadku nie otrzymania licencji przez Polonię Warszawa lub inny pierwszoligowy klub, 15. miejsce da utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

Zespoły z Brzeska i Poznania również nie otrzymały licencji na występy w pierwszej lidze, ale obu klubom przysługuje prawo odwołania się od decyzji komisji licencyjnej.

Dowiedz się więcej na temat: I liga | Warta Poznań | Igor Jurga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje